100 pomysłów na bloga

dnia

Lubię jak coś jest niespotykanego w internecie. Tym bardziej, coś co daje inspiracje lub motywuje. Jaki Ty masz swój pomysł na bloga? Ja przedstawiam 100, która przyszła mi do głowy. 

 1. Opisuj produkty, filmy, książki.
  Duże tytuły i nazwy przyciągają uwagę.
 2. Sprawdzaj czy przepisy kuchenne z różnych stron i gazet są na pewno prawdziwe.
  Ludzie oczekują prawdziwych opinii,  uwielbiają prawdę.
 3. Wystartuj z konkursami.
  Skupiają świetnie uwagę, wzmacniają ruch na stronie.
 4. Stwórz proste przewodniki, poradniki, instruktarze.
  Jeśli nie wiesz jak je tworzyć, skorzystaj z internetu. Twój blog może być bazą wiedzy. Nie zapomnij o podaniu źródła, z którego korzystasz.
  Możesz też wykorzystywać metodę zdobytą w pracy. To co robisz na co dzień może wydawać się innym łatwe, ale czy tak jest?
 5. Przeprowadzaj wywiady.
  Znane osoby przykuwają uwagę… jeśli takiej nie znasz, to szukaj ciekawych historii osób (ludzie w potrzebie, weterani wojenni, sklepowa o śmiesznych wydarzeniach itd.).
 6. Publikuj śmieszne inforgrafiki, wszystko co znajdziesz w internecie.
  Nie zapomnij podawać źródła.
  Ostatnio modą jest wyciągać najciekawsze publiczne wypowiedzi w socialmediach jak facebook twitter. Nie zapominaj zasłaniać nazwisk i zdjęć z osobami publikującymi… niestety prawo bywa brutalne 😉
 7. Krytykuj osoby lub blogi.
  Nie oznacza, że ma to być hejt… to ma być krytyka twórcza 🙂
  (np. przepis Magdy Gessler to ściema? Andrzej Duda się przejęzyczył? co miał na myśli?
 8. Twórz śmieszne gify.
  Jest mnóstwo prostych aplikacji do tworzenia gifów. Wystarczy, że otworzysz google lub sklep app i wpiszesz gif maker… a tam jak na tacy najłatwiejsze aplikacje do robienia gifów.
 9. Tłumacz zagraniczne blogi.
 10. Stwórz inspirujące, motywujące posty z inspirującymi cytatami.
 1. Dziel się z ludźmi aktualnymi doświadczeniami z podróży. Zdjęcia + złe/dobre doświadczenia, to co uwielbiają ludzie. Każda emocja jest pożądana – pokaż je, opisz je (jak się z tym czujesz?). W tym domu straszy? Właściciel pięknego budynku go zaniedbał? Co na to jego sąsiedzi?
 2. Strona o wszystkich gratisach, które dawane są w sklepach, restauracjach itd.  Każdy z nas lubi małe niespodzianki, dlaczego nie pozwolić sobie na taką stronę?
 3. Zapisuj teorie spiskowe – dookoła jest ich wiele. Czy znasz wszystkie teorie liczbowe dotyczące ważnych wydarzeń i ludzi? Teraz nadszedł czas, stwórz własne mity; uwolnij swoją wyobraźnię lub po prostu dziel się tymi usłyszanymi.
 4. Co widziałeś dzisiaj w telewizji? Napisz o tym. Nie zapomnij tego skomentować!
 5. Głupie miny znanych ludzi. Nie ograniczaj się. Nie zapominaj o tym by podać źródło.
 6. Zaśpiewaj piosenkę tak jak potrafisz. Fałszujesz – to co? Kogo to obchodzi. Gwiazdy nie rodzą się z dnia na dzień.  Znajdź swoje nowe hobby lub pasję w muzyce.
 7. Pisz i maluj w zeszycie, zrób tego zdjęcie i wklej go do bloga. Nie zapomnij okrasić to wdzięcznym komentarzem.
 8. Twórz listy, rankingi: najlepszych prezentów, filmów tygodnia, batoników ze sklepu. Ludzie są leniwi. Nie chcą tracić czasu na wyszukiwanie i zbieranie informacji. Z tego powodu listy są popularne. Stwórz listę TOP10 lub jeszcze lepiej, listę TOP100.
 9. Zapisz wszystkie myśli, które miałeś dzisiaj – dosłownie wszystkie – te głupie, świrowate… To bywa naprawdę zabawne. Wszystko co jest poza naszą rzeczywistością… bywa dziwne i interesujące.
 10. Wpisy 200-500 znaków. Nie dłużej, nie krócej. Pisz krótkie wierszyki, myśli z dnia codziennego! Nie przekraczaj liczby znaków.
 11. Blog osobisty: Napisz „jak się czujesz?” następnie napisz „dlaczego tak się czujesz?”, potem „dlaczego to coś się wydarzyło i tak się czujesz?”, możesz zadać sobie jeszcze kilka razy dlaczego? a następnie na końcu podsumuj „co można byłoby zrobić by tak się nie wydarzyło”.
 12. Podziel się swoimi celami / marzeniami publicznie – Zapisz wszystkie swoje cele lub marzenia na bieżący rok, w których chcesz być za 5 lat. Daje to dobrą presję i motywację do osiągnięcia celów  i wywołuje emocje u twoich lojalnych zwolenników. Codzienny wpis o tym jak zbliżasz się do celu jest inspiracją dla innych.
 13. Stwórz stronę z linkami popularnych stron blogerów, profilów.  Twórz rankingi. Poproś innych o dołączenie.
 14. Stwórz listę najdziwniejszych rzeczy na świecie. Najdziwniejsze produkty na świecie? Najdziwniejsi ludzie na świecie? Co dziwne i inne świetnie się sprawdza.
 15. Prowadź blog ze wszystkimi trailerami najnowszych filmów i seriali na świecie. Nie zapomnij skomentować czy Ci się to podoba czy nie.
 16. Rób wpisy w odpowiedzi na jakieś nowe informacje / aktualności z głównych stron portali i gazet. Wrzucaj najciekawsze komentarze innych te cenzuralne i niecenzuralne – Innymi słowy, zostań blogerem lub analitykiem opinii. Kiedy uda Ci się napisać treści na wysokim poziomie o najgorętszych tematach, twój blog może trafić na strony gazet i na strony internetowe.
 17. Obserwuj różne charytatywne akcje i komentuj czy są uczciwe czy są naciągaczami. Pomysł, który dała mi koleżanka. Zajmuje się wersyfikacją akcji charytatywnych, ponieważ dwa razy w życiu została naciągnięta i pluła sobie w brodę, że nie zadała więcej pytań.
 18. Wytykaj literówki i przejęzyczenia znanym osobom. Ludzie uwielbiają potyczki znanych osób. Nie znaczy, że działasz w złej intencji. Podkreślają, że celebryta to też człowiek.
 19. Pisz kawały, nie znasz to je przepisuj. To całkiem proste. Humor nigdy się nie starzeje, a świetne dowcipy są naprawdę zabawne.
 20. Obalaj mity – Istnieje tysiące dobrze znanych rzeczy, które w rzeczywistości nie są prawdziwe. Innymi słowy, nazywa się je mitami. Poświęć trochę czasu i wykonaj kilka badań, aby obalić niektóre z nich. Jeśli twoi wyznawcy to pokochają, możesz zostać MythBusterem.
 21. Masz pamiątki z dzieciństwa? Kartkówki? Książki… dziel się tym i tym co pamiętasz z dzieciństwa. 10 złych wspomnień z dzieciństwa? A może tych pięknych?
 22. Stwórz jednostronicowego bloga i oddawaj jego piksele… możesz spróbować je nawet sprzedać np. 10 px/10px za 1 złotówkę. Ludzie lubią uczestniczyć w kreatywnych projektach… a złotówka to tylko symbol.
 23. Najciekawsze ćwiczenia fizyczne na rano, popołudnie, wieczorem, które znalazłeś na YouTube lub innych portalach video? Pokaż to na swoim blogu i zbieraj grupę ludzi, z którymi będziesz ćwiczyć na skype? Publikuj selfie ze wspólnych spotkań. Może sam(a) nagraj jak Ci wychodzą te ćwiczenia. Czy tak samo jak w internecie?
 24. Publikuj ankiety. Ludzie lubię wybrać między „Coca Colą” a „Pepsi”, między „Snickersem a Marsem”.
 25. Oglądaj, czytaj biografie znanych osób i twórz przepisy na sukces. Np. 10 zasad sukcesu według Donalda Trumpa. Możecie posilić się o lokalnych ludzi sukcesu i poprosić ich w mailu o zapisaniu takich 10 punktów.
 26. Publikuj teksty piosenek. Wiesz, że niektóre nie są jeszcze spisane? Warto poświęcić czas i je spisać. Opublikuj a zobaczysz, że nie tylko Ty szukałeś słów danej piosenki.
 27. Publikuj jedno zdjęcie każdego dnia i opisz co Ci się przydarzyło i dlaczego zrobiłeś tę fotkę.
 28. Prowadź datownik. Dzisiaj 100 lat temu na pewno coś się wydarzyło… co? Szperaj na wikipedii, w encyklopediach.
 29. Dzisiaj w telewizji: ludzie lubią wiedzieć co polecasz. Po chwili pojawi Ci się rzesza fanów.
 30. Stwórz na blogu miejsce dla różnych najfajniejszych informacji zamieszczonych w internecie. Czytaj blogi innych, a fragmenty najlepszych postów publikuj u siebie.
 31. Stwórz pamiętnik codziennych przeżyć. Te blogi od zawsze mają swoich fanów.
 32. Napisz, gdzie chcesz podróżować … Wymyśl sobie Państwo, które chcesz odwiedzić, nie zapomnij powiedzieć dlaczego (… bo są tam małpki, bo można palić marihuanę)  Poszukaj info o nim i opublikuj.  Zachęć innych, aby zrobili to samo w komentarzach. Ten rodzaj rozmów zwykle okazuje się dość duży.
 33. Blog o tajemnicach marketingowych – Poinformuj swoich czytelników o swoich ściśle tajnych strategiach, technikach i taktykach, których używasz do zdobywania kolejnych obserwatorów i ruchu.
 34. Zrób  wideo o swoim dniu – Pozwól swoim czytelnikom zobaczyć to co się dzieje w Twoim życiu. Dla mnie jest to niezwykle interesujące, ale musisz też mieć odwagę, aby to zrobić.
 35. Ucz się języka za pośrednictwem bloga. Codziennie wypisuj np. 5 nowych wyrazów.
 36. Każdy ma charakterystyczną osobę w swoim otoczeniu. Pisz o niej… 🙂 Diabeł też ubierał się u Prady 😉
 37. Jak wygląda Twój strój dnia?Make up?  Paznokcie? Dlaczego tak się ubrałaś?
 38. W Twoim mieście na pewno się coś dzieje. Opisuj wydarzenia, zabaw się w reportera. Poproś instytucje kulturalne by dzieliły się z Tobą informacjami a Ty będziesz to publikować. Rób relacje, miej z tego fun.
 39. Opisuj w sposób śmieszny co wydarzyło się w Twojej ulubionej telenoweli. Miej z tego polewkę… takie heheszki 😉
 40. Pisz o 3 najważniejszych rzeczach, które musisz zrobić i jak masz zamiar sobie z tym poradzić?
 41. Wszystko co wydaje Ci się śmieszne, dosłownie wszystko… stwórz coś zupełnie naturalnego co pasuje tylko do Ciebie… jeśli Cię to śmieszy, to znajdzie się pokaźna grupka osób, która też to polubi.
 42. Evening blog – to posty, które dotyczą tylko wieczoru. Nie zamulają codzienną pracą, a pokazują co każdy z nas robi wieczorami (ja np. piszę te posty, by opublikować je o 18.20 następnego dnia). Dodaj do tego zdjęcia. Będzie efektywniej… i intrygująco.
 43. Opisuj aplikacje na komórkę. Testuj je i opisuj. Krótko zwięźle. Fajne czy niefajne? Możesz być naprawdę niezłym influencerem… wystarczy cierpliwość i umiejętność instalowania aplikacji? Od tego momentu możesz zacząć, że ikonka Ci się nie podoba… a sama aplikacja za dużo obiecuje w opisie a za mało daje w wersji bezpłatnej.
 44. Oszczędność czasu. Temat rzeka. Poserfuj w internecie i bądź przykładem jak możesz zaoszczędzać swój czas… po tygodniu będziesz wiedzieć więcej, a po miesiącu będziesz mistrzem układania sobie odpowiednio czasu. Wystarczy zadać sobie pytanie: co chcesz robić więcej,  a co jest stratą czasu?
 45. Lista 10 rzeczy, które Cię wkurzają. Lista 10 rzeczy, które uwielbiasz. Lista 10 liczb, które obstawiasz w totolotku. Lista 10 potraw, które uwielbiasz. Lista może być do wszystkiego. Dlaczego nie stworzysz listy 10… i co miesiąc możesz to zmieniać do każdego tematu. Pisz dlaczego te rzeczy wymieniasz? Bądź ostry(a)!
 46. Dla koneserów alkoholi. Czemu nie opisać to co pijesz i to co chciał(a)byś spróbować? Bo ludzie lubią inspiracje!
 47. Zrób skecz – ludzie uwielbiają krótkie, śmieszne filmy. Nagrania wideo to szybki strzał, bez względu na to, czy chcesz opisać wiadomości polityczne, edukować swoich widzów, czy po prostu stworzyć parodię, która ich rozśmieszy.
  nagraj fragment wiadomości z wypowiedzią, która leci w TV i odegraj tą samą rolę. Nie musi być odegrana dosłownie.
 48. Sparodiuj postawione przed sobą zadania: np. jak zostać sławną gwiazdą rocka? Jak zostać krytykiem kulinarnym? Jak zostać pisarzem? Możesz skoncentrować się nad jednym zadaniem, a możesz wybierać co chwilę nowy zawód, bo „jednak poprzedni się nie udał” ;-). Nie rób z siebie świra tylko nieświadomego człowieka poszukującego celu 😉
 49. Jak schudnąć i czuć się wspaniale? Testuj diety! Tylko się nie zabij. Twórz blog zdrowego odżywiania.
 50. Pomóż małym firmom zdobyć więcej klientów. Opisuj to na blogu jak się udało.
 51. Twórz bazę firm w każdym mieście… np. NAJLEPSZA złota rączka w mieście. Każdy szuka „na gwałt” kardiologa, hydraulika, elektryka. Możesz mailowo napisać do tych osób, że dajesz taką informację na swojego bloga. Niektórzy z nich będą wdzięczni i odeślą na swoich social mediach do Ciebie. Ruch będzie ciągły – wzrastający.
 52. Opisuj najnowsze filmiki/posty znanych blogerów. Nie omieszkaj skomentować czy Ci się podoba czy nie.
 53. Twój weekend. Brzmi dwuznacznie? Czemu by nie. W weekend dzieją się różne rzeczy. Ty nie bądź nudziarzem i powiedz co będzie tym razem Twoim fetyszem na weekend. Fajna dyskoteka? Fajne żarcie?
 54. Połącz się z kilkunastoma popularnymi osobami w swojej niszy i zadaj im to samo pytanie, na przykład: „Jaka jest twoja taktyka marketingowa, która Twoim zdaniem jest najbardziej udana?” Skompiluj odpowiedzi w poście na blogu, ale pamiętaj, aby poprosić ich o zgodę.
 55. Każdy dzień coś świętuje: międzynarodowy dzień ? Dzień przytulania, dzień mamy, taty… etc. Pisz skąd się wzięły te święta i czy na pewno są one aż takie ważne w naszej kulturze.
 56. Napisz wiersz – To świetna opcja dla blogerów lifestylowych, ale jeśli możesz zapewnić odpowiednią wartość rozrywkową, twój wiersz może stać się niezwykle skuteczny w każdej niszy.
 57. Przewiduj przyszłość. Co wydarzy się za 2 lata w Polsce lub na świecie? Co czujesz na ten temat? Napisz.
 58. Stwórz listę darmowych książek, aplikacji, Ludzie szybko sięgają po darmówki!
 59. kody kuponów – Poszukaj i dowiedz się, które sklepy internetowe w Twojej niszy oferują rabaty lub kody z kuponów już teraz, a następnie udostępnij te informacje swoim czytelnikom. Często inne osoby otrzymują darmowe kody rabatowe, a nie korzystają już z danego sklepu. Podaj maila niech wysyłają Ci je… po co tracić okazję?
 60. To co Ci się podoba najbardziej. Codziennie przechodzisz koło witryn sklepowych, codziennie siedzisz w internecie i to widzisz. Blog staje się influenserski jak prowadzisz go na bieżąco.
 61. Flirtujesz na aplikacjach? Prowokuj i bądź sprowokowanym. Ludzie uwielbiają nietypowe kroki w czacie. Ostatnio widziałem jak mój znajomy rozmawiając z dziewczyną cytował tylko teksty z Hannibala Lectera. Czat był niesamowicie intrygujący a dziewczyna wyglądała na skonfundowaną, ale również na prowokującą. Kolega opisał to w prywatnej korespondencji. My zwijaliśmy się ze śmiechu.
 62. Wspomnienia to co ludzie uwielbiają. Stare programy telewizyjne? Batoniki Kukuruku? Stare telefony komórkowe, kasety… czemu nie ma już tego? Odpowiedz na to pytanie i pokaż fotkę!
 63. Problem – rozwiązanie. Każdy w życiu mierzy się z problemem! Dlaczego nie wyszukać najlepszych rozwiązań w internecie? Codziennie problem! Codziennie rozwiązanie. Za miesiąc będziesz mistrzem w rozwiązywaniu wszystkich problemów. (ponoć tylko 9% problemów jest nierozwiązywalnych).
 64. Zbieraj wszystkie ulotki i je publikuj…. nie zapomnij sprawdzić czy na pewno oferta spełnia warunku zapisane w ulotce. Zdziwisz się i swoich czytelników.
 65. Blog ze zdjęciami międzywojennymi! Zbieraj z każdego zakątku świata zdjęcia. Google translator przybliży Ci o co chodzi na tych zdjęciach. Nie zapomnij również podać źródła pochodzenia zdjęcia.
 66. Najdziwniejsze rzeczy na portalu allegro, e-bay, amazon. Naprawdę można złapać się za głowę. Kto to kupuje. – Kilku chętnych się znajdzie… śmiechu trochę jest…
 67. Hasła z darmowym dostępem do wifi w każdym mieście. Bary, restauracje mają darmowe wifi… wystraczy wpisać hasło, które jest trywialne. Warto podzielić się nim w internecie. Restauracje nie stracą a turyści, którzy nie korzystają z roamingu będą zadowoleni.
 68. Życie intymne od zawsze skupia uwagę wielu osób. Czy anonimowe wpisy o wieczornych baraszkach nie są ciekawe?
 69. Strona o sprzątaniu… często szukamy tricków jak coś wyczyścić, posprzątać. Świetna sprawa, do tego interakcja z czytelnikami – sukces gwarantowany.
 70. Codziennie poznaj jedną osobę na przystanku, w poczekalni i zacznij z nią rozmawiać. Możesz zadać kilka kontrowersyjnych tematów. Nagrywaj i śpisz z tego rozmowę. Będzie ciekawie.
 71. Spotykaj się z ludźmi z różnych branż, tam padają różne anegdoty na temat życia w zawodzie. Spisz to na bloga! 😉
 1. ONA i ON – dziwne porozumienie, różna komunikacja. Od zawsze bawią różnice zdań płci przeciwnej. Twoja żona/mąż? Brat… ktokolwiek – w czym się różnicie. Co do siebie mówicie, napisz – wiesz jak to fajnie się czyta?
 2. Mój pierwszy raz… To temat rzeka. Samograj – w slangu mediowym. Moja pierwsza krewetka, sushi, sex, śpiew, sport… bla bla bla… Wiecie, że ludzie na to reagują. Bo zdarza im się podobnie w życiu.
 3. Trendy w technologii, trendy w modzie, w szkole, na Instagramie… cały czas się coś zmienia. Ludzie poszukują inspiracji… stań się reporterem tendsetterów. Wystarczy, że wpiszesz na youtube hasło trendsetting, a otrzymasz setki rozważać na temat trendów.
 4. Prasówka… po co latać po 1000 stron, jak możesz to Ty stworzyć strefę wiadomości z różnych blogów i portali. Wystarczy, że zacytujesz fragment tego i odeślesz na stronę źródła.
 5. Centrum głosowania. Cokolwiek się dzieje niech się dzieje… a Ty zbieraj opinię od ludzi. Co o tym myślą? Wystarczy ankieta… wiecie jak to działa! Do tej pory nie zdawałem sobie sprawy. Do momentu jak wyszukiwałem tematu typu co lubią Polacy i wyskoczyły mi różne ankiety.
 6. Tłumacz najciekawsze zagraniczne blogi. Często zdarza się, że nie znajdziemy polskiego odpowiednika wpisu z zagranicznego bloga o specyficznej tematyce. Ty możesz wpłynąć na zmianę w Polsce… na najciekawszych blogach są rzeczy, które dochodzą do nas po 6 miesiącach. Czemu nie miał(a)byś być pierwsza by o tym zakomunikować
 7. SPRAWDZONE: Nagłówki z gazet brukowych… czasami to można paść ze śmiechu… Pisz tylko o tym, a będziesz mieć tysiące wizytujących.
 8. „Co jeśli…?” końca świata dziś nie będzie? Zjem krówkę kiedy się odchudzam… możesz to robic dla tzw. Beki ale też możesz to robić dla profesjonalnie… Co jeśli zjem krówkę.. no niby się nic nie stanie. Przelicz to na kalorie, a zobaczysz, że powstanie wielki temat.
 9. Żarty w jednym miejscu? Kolekcjonuj je- od tych najgłupszych po niezrozumiałe – twórz listy TOP10 brutalnych żartów, TOP 100 żartów o blondynkach…
 10. Jesteś fanem kogoś, czegoś? Wrzuć wszystko do jednego wora… nawet jeśli już jest coś pospolite i na innych stronach to i tak lepiej mieć tą wiedzę w jednym miejscu. Im więcej tym lepiej.
 11. (Ściągnięte z twittera) Co chciałbyś zrobić przed śmiercią? Brutalnie brzmi… pisanie o marzeniach nie jest złe… np. przed śmiercią chciałbym polecieć do Australii.. jak to zrobić? Opisać plan działania.
 12. Pomagaj stowarzyszeniom, fundacjom, ludziom. Pisz o ich przypadkach. Niech Twój blog będzie taką dźwignią i motywacją do działania innych. Najmniejszy gest potrafi pomóc. Czasami również może zaszkodzić, dlatego ważne jest by robić to bardzo obiektywnie.
 13. Najciekawsze statystyki są zawsze najciekawsze. Zbieraj je i publikuj na swoim blogu. Im bardziej są realne tym częściej do Ciebie sięgają surferzy.
 14. Od zawsze marzy mi się miejsce ze wszystkimi trailerami nadchodzącymi w najbliższym czasie. Niby takie strony są… acz jest ich już za dużo. Nie występują w formie agendy tylko skumulowanych newsów.
 15. Prowadź nieoficjalnego bloga, stronę danej firmy medialnej… zbieraj każdą informację i publikuj. Zobaczysz jak duże zainteresowanie jest wokół wielkich firm.
 16. Proste sposoby na naprawienie rzeczy… filmików i porad jest dużo…a Ty je kumuluj na swojej stronie.
 17. Ciekawe strony, które odwiedził(a)eś… to jest punkt zaczepienia. Co Cię w nich urzekło napisz.
 18. Horoskopy z różnych stron… wrzucaj do siebie… a zobaczysz jakie to bajkopisanie. Można też wziąć sprawę na serio i poszukać horoskopów, które dają największe prawdopodobieństwo wydarzenia się 🙂
 1. Analizuj trendy google’a. Tematów jest setki dziennie.
Reklamy