7 pomysłów by wystartować z biznesem za 0 PLN.

dnia

1. Wystartuj usługą a nie rzeczą.

To pomaga poznać ci lepiej twojego klienta, wiesz czego potrzebuję a czego nie. Budujesz bazę klientów. Na pewno usługa pozwala na lepszy przepływ gotówki w twojej nowej firmie.

2. Użyj Facebooka zamiast strony internetowej

Po pierwsze jest większe prawdopodobienstwo że ktoś cię zauważy. Po drugie jest to darmowe narzędzie, przez co oszczędzasz kilkaset złotych, które musiałbyś wydać na stronę internetową.

3. Wyjdź do ludzi
Odwiedzaj biuro klienta, kawiarnie są również świetne na spotkania. Inwestuj w relacje ludzkie a nie w Google.

4. Dokonuj sojuszy

Nie inwestuj na początku reklamy, inwestuj czas w relacje ludzkie. Nie wydawaj pieniędzy, które jeszcze do ciebie nie wpłynęły.

Jeśli świadczysz usługę zawrzyj sojusz z dystrybutorem produktów. On automatycznie będzie mógł cię polecić swoim klientom. Zobacz jaki jest przepływ produktów zanim trafi do ciebie, a ty wykorzystasz go dalej.

5. Zostań zauważonym

Wykorzystuj socialmedia, łącz się z ludźmi, poproś o ich komentarze dot. twoich usług lub produktów.

Bądź ekspertem w mediach, social mediach, dziel się swoją wiedzą. Udzielaj jako ekspert darmowe porady. Zgłoś się do mediów, powiedz że możesz być również ich ekspertem. Dziennikarze często czekają na tego typu kontakty.

Wykorzystaj czas, swoją energię, bądź zwinny – im szybciej tym lepiej.

6. Przedsprzedaż

wykorzystuj media takie jak Kickstarter, polakpotrafi.pl, zrzutka.pl. Zrób dobrą reklamę, a za dofinansowanie z ich strony oferuj swoją usługę. Wtedy masz szansę zdobyć większą gotówkę.

7. Barter

Zorientuj się w terenie, czy mógłbyś kogoś wesprzeć swoją usługą w zamian za jego pomoc. Np. ktoś może podzielić się miejscem w którym będziesz miał swoje biurko, a Ty w zamian będziesz opiekował się jego stronami internetowymi, robił reklamy, był konserwatorem, sprzątaczka. Ustalcie warunki współpracy.

Dziel się, a z Tobą się podzielą.

……

Z góry zakładamy że te porady dotyczące osób, które są na życiowym zakręcie.

Reklamy