Być jak kreatywny!

„Wymyśl coś na szybko!” – ile razy przydarzyło się Wam to w Waszej karierze? Mi w tygodniu to 2-5 razy. Co robię? podobnie jak ludzie z HOLMES AND HUNT, którzy opisali proces wdrażania pomysłu w bieg.

Pamiętajcie, że pomysł który jest w Waszej szufladzie nie jest pomysłem 😉

 

ZRELAKSUJ SIĘ

Weź głęboki oddech i przestań myśleć, że musisz coś wymyślić.

Weź kartkę, długopis i bazgraj….

 

ZMIEŃ ISTOTNIE SPOSÓB MYŚLENIA O TWOIM POMYŚLE

Może nie masz pomysłu, a pomysł ma Ciebie? Na pewno pierwsza Twoja myśl: jeśli ma być na szybko to zrobię to jak zrobiłem mój inny projekt…

 

…ZRÓB COŚ PRZECIWNIE

niż to co inni robią.

 

ZMIEŃ SWOJĄ ŚWIADOMOŚĆ

Czasami medytacja, kochaj się, biegaj, lampka wina: coś co na chwilę zmieni Twoją świadomość pomoże Ci podejść do tematu z innej perspektywy.

 

WEJDŹ W TO CO KOCHASZ NIEZALEŻNIE

Twoja ukochana piosenka, ulubione jedzenie, miłe wspomnienia… to co kochasz niezależnie od tego co w tej chwili tworzysz. Zamknij oczy i zobrazuj swój pomysł w tych momentach.

To co kochasz najbardziej rozłóż na czynniki pierwsze, zobacz dlaczego kochasz tę swoją ulubioną piosenkę. Co Cię w niej dotyka.

 

RÓB BŁĘDY

Jak ich nie robisz to wiedz, że ich nie widzisz a inni je widzą. Nikt z nas jest nieomylny…. w kreacji to zawsze widzi się jakiś błąd… polepszaj… zmieniaj… a Twoje dzieło będzie jeszcze lepsze.

 

WIEDZ KIEDY ODWRÓCIĆ SYTUACJĘ
Rzucaj beztroskie pomysły i bądź liberalny w przyjmowaniu krytyki. Im bliżej zaakceptowanej formy i terminu oddania projektu stań się bardziej bezwzględny, idź w obranym kierunku.

 

KRADNIJ

7 przykazanie: boisz się? Co powie ksiądz w konfesjonale? Gwarantuję Ci, że powie świetny pomysł! jeśli zainspirujesz się i przeniesiesz go na swoje realia. Oczywiście nikt Ci nie mówi tutaj, że masz zerżnąć (które to przykazanie?) jeden do jednego. Nie chodzi byś przepisał książkę i zmienił wyrazy. Sięgaj do piosenek, obrazów i innych dzieł artystycznych.

 

UPRASZCZAJ

tak jak to robi APPLE 😉

 

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s