Jak napisać dobrą reklamę?

Często brakuje nam pomysłów na to jak napisać reklamę. Wyobraź sobie, że jedziesz komunikacją miejską i masz tylko jeden przystanek (ok 2 min.) na przekonanie kogoś do swojego pomysłu. Co byłoby gdybyś miał/a tylko 20 sekund np. w windzie, w sklepie w kolejce?

Jak napisać dobrą reklamę?

Powiem Ci, że z perspektywy czasu jest to prostsze. Stosuję m.in. poniższą zasadę:

„Dzień dobry! Chcę powiedzieć Panu o czym zaskakującym, śmiesznym, wzruszającym, inspirującym. Jeśli wysłucha mnie Pan do końca to zdradzę Panu jeszcze jeden sekret”

Przełóżcie powyższe zdanie do produktu, który  chcecie sprzedać.

I co wychodzi?

„Zaskakujące jest to, że włączając telewizor o godzinie 20:00 trafiam na kanał 119 w Vectrze. A tam lecą same hity kinowe! Oglądałem ostatnio dwa filmy z Maczeta i Maczeta zabija, nowe filmy z Jasiem Fasolą, Django, całą serię z Bournem. Nie wiedziałem, że w bezpłatnej telewizji codziennie bez wychodzenia z domu mogę spokojnie na 2 godziny wypocząć od codzienności i przenieść się w świat super filmów. TV Puls, tam jest taka moc emocji. „

Pamiętajcie o jeszcze jednej ważnej rzeczy. To o czym mówicie ma mieć wartość. Wyobraźcie sobie, że pijecie wodę butelkowaną. Czysta źródlana. Firm, które ją oferują jest wiele. Czy po 4 szklance rozpoznacie, który producent przygotowują którą wodę. Mam przeczucie, że przy pierwszej szklance mielibyście cholerny problem by cokolwiek rozpoznać.

Tak samo jest z Twoim produktem. Jeśli nie jest unikatowy, to jedzie na taśmie z innymi produktami. Dlaczego więc klient ma go kupić/odbiorca zobaczyć? Bo ma wartość. Taką wartość powinieneś odkryć i wkuwać w pamięć Twojego klienta. Jeśli to zaniedbasz, po chwili produkt będzie nijaki i każdy będzie traktował go jak alternatywę.

Jeśli ma coś być alternatywnego to może lepiej poinformować klienta, dlaczego lepiej nie wybierać Twojego produktu. Też jest to jakaś forma sprzedaży. Najgorzej jest nie mówić o nic tym. Popróbujcie powyższy przykład – działa 😉

Reklamy