Dlaczego myślimy, że władze TVP bawią się w cenzurę?

Prowokacja, cenzura, spadająca oglądalność a wszystko pod otoczką „misyjności” za abonement o wartości 15 PLN/miesiac od przyszłego roku lub… zmiana władzy nie pasuje zwolennikom PO, KODu, SLD,  Nowczesnej. Jeśli uważasz, że TVP cenzuruje programy, to powiem że wcale się nie mylisz, lecz błądzisz w pojęciach. Poznaj mój punkt widzenia i nie przejmuj się, że zabrzmię jak sympatyk władzy TVP.

Wystąpienie w Opolu Kuby Sienkiewicza – no przecież nie przerwano audycji, bo śpiewał o dobrej zmianie z dowcipem. Ktoś mu przerwał, nie! To nie jest to cenzura.

Już tylko Kiler, Polska w ruinie
Siedzę na minie, kiedy to minie?
Same zakręty, kiler wyklęty
Kiler skazany, na dobre zmiany
Czy to dla sportu, lepszego sortu
w tej kategorii, nowej historii
jak naród Polan, powstaje z kolan
i łuk triumfalny…

Agata Młynarska pożeganała się tekstem napisanym przez swojego tatę:
Ktoś to ocenzurował? Nie.

Bo przecież jest niejeden szlak, gdzie trudniej iść, lecz idąc tak
Nie musisz brnąć w pochlebstwa dym
I karku giąć przed byle kim
Rozważ tę myśl, a potem idź, idź swoją drogą

Teraz niektórzy współpracownicy Agaty Młynarskiej odetchną z ulgą. Będzie zupełnie inna karta przetargowa, by program był jednak na jesieni kontynuowany w zmodyfikowanej formie. Sama Pani Agata już opuściła TVP nieraz.

Zaczekaj, zaczekaj. Masz ostatnią szansę policzyć ilość uczestników KOD. Za chwilę

Demonstracje KODu miały 5 tys. czy 200 tys, uczestników? A czy to ważne? Dla mnie było tam ok 34% uczestników a 39% nie przyszło, bo popiera rząd. Do tej pory się zastanawam ile ludzi chodzących na KOD pobiera 500 złotych na dziecko ;-). O pielęgniarkach protestujących dowiemy się przynajmniej z 30 innych źródeł. Czy to nie jest tak, że opozycja bardziej promuje cenzurę w TVP niż rządzacy ją uprawiają?

Emisja filmów wbrew kościelnym ideom na TVP Kultura oraz wyrzucenie pracowników za „gorszące widzów” ramówki – podstawowy błąd w zarządzaniu, pokazanie niekompetencji. Teraz będzie misja i przed emisją żaden z pracowników o misji zapominać już nie będzie.

To co w przekazach widzimy i słyszymy nie jest cenzurą lecz nieudolnością osób delegowanych przez Zarząd TVP do wyłapywania informacji wbrew woli „misyjności TVP”. Widz widzi i słyszy, ma sąsiadów, internet i tvn. Widz jest już bardziej świadomy manipulacji niż 25 lat temu. Ma za dużo komunikatów dookoła, by nie wypośrodkować prawdy. Ale czy on przejmuje się tym aż tak cenzurą? W perspektywie za 10 min na Polsacie będzie miał Avatara na Polsacie, Magdę Gessler w czwartek, a w niedziele na Pulsie „Szybkich i wścieklych”. Fajne seriale można znaleźć w internecie za darmo. Więc o co chodzi z tą cenzurą? O to byśmy żyli tym tematem. Rynek ma swoje prawa i już pokazuje, że takie incydenty oddają pole innym graczom telewizyjnym, którzy wygrywają oglądalnością z TVP. Ich korzyści rosną.

Prawda jest taka, że zamiast PiS i Pan Jacek Kurski wziąć się za dekomunizację TVP. Te sztaby pracujących tam ludzi, którzy umywają ręce od rozwoju stacji… tylko utrudniają pracę kolejnym rządzącym. Świat technologiczny idzie do przodu a TVP stoi w miejscu. Szukają w swoich książkach jak wyglądają procedury wynajęcia taśm, wypuszczenia voice overów na antenie itd.

Tak! Doskonale sobie zdaję sprawę. To spółka państwowa – skomplikowane przetargi, tona papieru do podpisania umów. Dalej jest tak jak będzie a TVP oddaje rynek innym graczom. Za co im serdecznie bardzo dziękuję 😉

Nie ma już know-how na cenzurę. Jest wolny rynek i albo wybierasz 5 tys. protestujących na KODzie albo 50 tys, demonstrantów, a potem to myślisz: TVP od dawna cenzurowała – raz ocenzurowanym był PiS, prawica a teraz jest KOD, Nowoczesna, PO, PSL, SLD.

Chociaż nie jestem fanem Panoramy, na to pożegnanie trafiłem i zrobiło mi się dziwnie. Myślałem, że Pani Joanna jest sprzyjająca władzy (skojarzyłem to z jej tragedią osobistą  po utracie partnera w katastrofie smoleńskiej).

Oto mój ulubiony przykład na to, że cenzura w Polsce nie istnieje. Mówi się o tym głośno… otwarcie i nie ma szans by to zniknęło 😉

 

Reklamy